
I just ran across this item in the Village Voice about a 10-day pizza-making class in New York that costs $4,ooo bucks. My first thought: how many pizzas can I buy with $4,000? My second thought: I'm no math genius, but I'm pretty sure that I can buy HUNDREDS of pizzas for $4k. Conclusion: no pizza class for me, I'm investing my $4k in a rainy day pizza fund to secure my pizza fiend future for years to come.
No comments:
Post a Comment